NASI MENTORZY

Poznaj naszych mentorów - studentów i absolwentów zagranicznych uczelni

Wiktor Babiński

YALE UNIVERSITY


Jestem studentem Yale University na kierunku Master of Arts in History. W 2021 roku ukończyłem z oceną First Class licencjat ze stosunków międzynarodowych na London School of Economics. Interesuję się historią i polityką międzynarodową, szczególnie w zakresie Zimnej Wojny i pozycji Polski w instytucjach europejskich i transatlantyckich.

 

Od 2018 roku pracuję jako asystent profesora Nialla Fergusona przy jego biografii byłego sekretarza stanu USA Henry'ego Kissingera. Współorganizowałem też LSE SU Polish Economic Forum w 2020 roku, gdzie pełniłem funkcję Head of Speakers. W wolnych okresach lubię podróżować do szczególnych przygód zaliczam podróż z Pekinu, gdzie odbywałem staż w polskiej ambasadzie, przez Mongolię i Syberię do Moskwy.


Mateusz Kacperski

OXFORD UNIVERSITY


Nazywam się Mateusz Kacperski i jestem studentem Wydziału Historii Uniwersytetu Oksfordzkiego. Przed studiami, ukończyłem program matury międzynarodowej IB w liceum im. Stefana Batorego, zdobywając 43 z 45 możliwych punktów, w tym najwyższe oceny z rozszerzonej Historii, Geografii oraz Angielskiego.


Poza szkołą, jestem pasjonatem debat oksfordzkich i brałem udział w wielu turniejach debatanckich w całej Polsce, zarówno po polsku, jak i po angielsku. Mam doświadczenie pracy w organizacjach non-profit, takich jak Forum Obywatelskiego Rozwoju czy Our Future Foundation.


Jestem prawniczką i aktywistką. Ukończyłam Uniwersytet Warszawski w 2019 roku. Podczas swojej ścieżki edukacyjnej miałam okazję studiować także stosunki międzynarodowe i prawa człowieka na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku oraz prawo europejskie na KU Leuven w Belgii. Jako była Przewodnicząca Samorządu Studentów WPiA UW, nadzorowałam wiele projektów kulturalnych, charytatywnych i naukowych. W 2020 roku ukńoczyłam program LL.M. na UC Berkeley w specjalizacji prawie międzynarodowym publicznym oraz s?rodowiskowym. 

 

Zdobyłam doświadczenie m. in. w Ministerstwie 

Od 2020 jest doktorantkaą w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim - moje badania oscylują wokół tematu międzynarodowego prawa klimatycznego i praw człowieka.

Zuzanna Buszman

UC BERKELEY